O mnie
Ścieżka zawodowa

Szanowni Państwo

jestem fizjoterapeutą z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami. W 2007 roku ukończyłem wyższe studia kierunkowe w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu, uzyskując tytuł licencjonowanego fizjoterapeuty. W latach 2008-2009 kontynuowałem naukę na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, na kierunku fizjoterapia  uzyskując tytuł magistra fizjoterapii. Przez cały okres studiów miałem stały kontakt z pacjentami podczas licznych praktyk klinicznych w wielu placówkach medycznych oraz na różnych oddziałach szpitalnych. Odbyłem również roczny staż zawodowy w specjalistycznej placówce fizjoterapeutycznej.

Mając świadomość, jak dynamicznie rozwija się moja dziedzina, na bieżąco uzupełniam zdobyte w trakcie studiów wiedzę i umiejętności. Jestem absolwentem wielu specjalistycznych kursów i szkoleń. W roku 2009 rozpocząłem 4-letnie kompleksowe szkolenie zakresu ortopedii a w 2012 roku uzyskałem tytuł Międzynarodowego Terapeuty Medycyny Ortopedycznej wg Jamesa Cyriaxa. Ukończyłem również specjalistyczne kursy m.in. z zakresu szczegółowego odczytu badań obrazowych (RTG, TK, MRi), PNF(Proprioceptive Neuromuscular Facilitation), Kinesiology Taping, Terapii Manualnej Kaltenborna, chiropraktyki dr Ackermannna i wiele innych.

Wiedza i umiejętności zdobywane na kolejnych szkoleniach pozwalają mi na wnikliwą analizę problemów, z którymi zgłaszają się do mnie pacjenci i osiąganie bardzo dobrych efektów leczenia. W ramach własnej praktyki fizjoterapeutycznej, opieram się na zdobytej w trakcie studiów oraz specjalistycznych szkoleń wiedzy, a także na autorskich metodach leczenia – które maksymalizują efekty i jednocześnie skracają czas kuracji do niezbędnego minimum. W mojej ocenie właściwe leczenia powinno być kompleksowym procesem: począwszy od dokładnej diagnostyki, poprzez zaplanowanie poszczególnych faz, a na doborze właściwego sprzętu i wdrażania systematycznego planu skończywszy. Dodatkowo, musi uwzględniać opinie innych specjalistów, na przykład ortopedy czy neurologa.

Zgodnie z wybraną specjalizacją zajmuję się głównie schorzeniami ortopedycznymi oraz neurologicznymi. Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z informacjami zawartymi na stronie, zdecydują się Państwo na terapię u mnie. Z przyjemnością udzielę wszelkich dodatkowych informacji za pośrednictwem Internetu, telefonu (+48 668 823 954 ), a także w moim gabinecie podczas bezpośredniej rozmowy.

Serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną,
Mateusz Dubas.

css design award nominee